Dnes na téma problémy. Každý z nás je má a řeší je. Z problémů máme těžkou hlavu plnou starostí a velmi to ovlivňuje náš život. Problémy se odráží v našich náladách a také na stavu našeho těla. Pojďme si říct stručně něco o tom, proč vytěžit z našich problémů maximum a jak je proměnit v něco, co nás bude naopak posilovat víc než vyčerpávat.
Nejvíce se lze poučit z našich problémů a tíživých situací. Tyhle situace nám dávají nejen sílu na řešení dalších situací, ale také nás tak trochu zkouší, co ještě vydržíme. Je tomu opravdu tak, že se nejvíce naučíme z těch nejtěžších situací. Není na místě si lámat hlavu tím, proč zrovna vás potkala daná situace, jak je to strašně špatné a kdy už to skončí. V okamžiku, kdy taková situace přijde do vašeho života, vnímejte jí jako něco, co vás má něco naučit a ukázat vám cestu. Obraťte úplně vnímání dané situace, jakoby jste chtěli přepnout tlačítko vypínače světla.
Uvědomte si, že prostřednictvím problémů, trápení, selhání a chyb se stáváte silnějšími. Bolest, kterou jste přečkali vás posouvá stále více a blíže k úspěchu. Vzpomeňte si na malé dítě když se učí chodit. Kolikrát spadne, bolí ho ručičky, kolínka, ale i přesto se zvedne a pokaždé když se z té země zvedne, má obrovskou radost z úspěchu. Tisíckrát spadlo k zemi a i přesto se zvedlo a s úsměvem na tváři. V téměř ve všem bychom se měli od dětí učit, a toto je ten správný příklad. Špatné zkušenosti a klopýtnutí nás posilují.
Začněte pohlížet na své nezdary a překážky jako na požehnání. Vnímejte je jako stavební kameny nového začátku a úspěchu.
Právě problémy formují nejen naší cestu životem, ale také náš charakter. Často ty nejzkušenější, jsou právě těmi nejmoudřejšími, protože v nich dřímá opravdu velká síla, kterou využili během těch klikatých cest.
Takže na otázku: Proč zrovna já? Vám nedá život odpoveď v ten okamžik právě hned, ale o několik měsíců či roků později budete vědět přesně, proč jste to byli zrovna vy.
Rada na závěr? Vnímejte své problémy jako požehnání!
Krásné úterý! :-)